Po jasné výhře nad Frýdkem-Místkem jsme ve čtvrtfinále poháru!

19. 10. 2023

Po těžkém začátku v extralize hrály volejbalistky Sokola Šternberk 2. kolo Chance Českého poháru. V něm si v domácím duelu proti Sokolu Frýdek-Místek po dvou extraligových porážkách spravily chuť, když vyhrály jasně 3:0 a postupují mezi poslední osmičku celků v soutěži.

Pohárový zápas dvou sokolských extraligových zástupců začal lépe Frýdek-Místek, kterému se dařily útoky středem a vypadalo to, že půjde za prvním setem. Domácí tým ale zabral, srovnal na 7:7, ale pak prohrával ještě 9:11. Následně se oba týmy tahaly o vedení, až za stavu 20:18 přidal na agresivitě útoku a podání Šternberk a dotáhl set do vítězného stavu 25:20.

Ve druhé sadě vedli hosté 12:9, čtyřmi body na podání pak srovnala nahrávačka Anna Přibylová (13:13), poté přišlo opět vedení 20:18 pro domácí a stejný výsledek jako v prvním setu – 25:20 a 2:0.

V závěrečné části už měl Šternberk lepší start a vedl 13:8 a za stavu 17:11 bylo o vítězi víceméně rozhodnuto. Poslední set skončil 25:18 a domácí hráčky se radovaly ze zaslouženého postupu do dalšího pohárového kola.

„Začátek byl rozpačitý. Vypadalo to, že nás Frýdek-Místek rozbije útoky středem, ale holky zabojovaly, zvládly první set, a to asi rozhodlo. Pak jsme hráli pěkný volejbal, který se divákům musel dnes líbit,“ zhodnotil vítězný pohárový zápas trenér Šternberka Miroslav Jehlář.

V sobotu 21. října nastoupí volejbalistky Sokola Šternberk od 19 hodin na palubovce Volejbalu Přerov k utkání 4. kola extraligy. V kádru týmu z nejmenšího ligového města již je kazašská posila Ksenia Kurerová, která byla v pohárovém utkání zatím jen na lavičce.

TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (20, 20, 18)

Rozhodčí: Kovář, Šenková

Čas: 74 minut

Diváků: 90

Šternberk: Přibylová, Deptuchová, Laskowská, Klodová, Weidenthalerová, Cohenová. Libero: Vyjídáková.

Frýdek-Místek: Petrová, Krejčí, Doshková, Agbolossouová, Strušková, Dvořáčková. Libero: Šrámková. Střídaly: Böhmová, Michalčíková.