Volejbalová rošáda: Herdová zamířila do Olomouce, Lazárková naopak do Šternberka

7. 1. 2022

K výměně dvou ofenzivních hráček došlo mezi volejbalovými kluby z Olomouce a Šternberka. Dosavadní sokolská kapitánka Lucia Herdová přestoupila do hanácké metropole, z hostování v týmu Univerzity Palackého se naopak vrací do mateřského Šternberka věkem ještě kadetka Karin Lazárková. Ta už i stihla za Sokol nastoupit v prvním čtvrtfinále Českého poháru v Liberci.

„Herdová je stále velmi mladá a talentovaná volejbalistka, která ale za sezonu a půl ve Šternberku prokázala, že má extraligové parametry. Pokud na sobě bude dál pracovat, měla by pro nás být přínosem,“ je přesvědčen předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.

Příchod jednadvacetileté slovenské reprezentantky vítá také trenér Univerzity Palackého Martin Hroch. „Cítíme, že je potřeba družstvo posílit. Navíc máme poměrně úzký kádr a občas prostě není koho vhodně střídat. Lucia už druhou sezonu odvádí v české extralize dobré výkony, příchod k nám pro ni může být příležitostí dostat se v kariéře zase o něco výš. Karin Lazárková s námi odtrénovala pět měsíců, ale v našem kádru jí logicky chyběl potřebný herní čas, který by mohla dostat ve Šternberku,“ míní Hroch.

Pro šternberský Sokol je naopak ztráta dosavadní kapitánky a opory týmu zcela jistě oslabením. „Pochopitelně nám Lucka bude chybět na hřišti i v kabině. Naší klubovou filosofií je však vychovávat mladé talentované hráčky, které se pak posouvají do lepších celků. V tomto směru dává smysl i návrat Karin, která už odehrála pohárový zápas v Liberci. Bylo na ní vidět, že s námi neabsolvovala jediný trénink, ale jsem přesvědčen, že se bude postupně sehrávat a zlepšovat,“ konstatuje kouč týmu z nejmenšího ligového města Jan Drešl a prozrazuje, že novou kapitánkou místo Herdové bude libero Tereza Slavíková.