Výhra v Brně byla blízko, nakonec máme aspoň bod

11. 12. 2020

Vedly 2:0 na sety, v tom čtvrtém měly tři mečboly, nakonec však berou jen bod za prohru v tiebreaku. Volejbalistky Sokola Šternberk měly dohrávku úvodního kola extraligy v Brně na palubovce Králova Pole rozehranou skvěle, po porážce 2:3 ale z jihu Moravy vezou pouze jediný bodík.

Do zápasu vstoupily lépe domácí hráčky (5:3), Šternberk se ale rychle dotáhl a pak už určoval tempo celého prvního setu. Královo Pole sice vedení Šternberka (13:15) ještě smazalo (16:16) a do koncovky obě družstva vstupovala s vyrovnaným skóre 20:20, závěr sady byl ale v režii Sokolek, které zvítězily 21:25.

Do následujícího dějství vlétl Šternberk pěkně zostra (2:6) a než stačilo Brno zareagoval, vedl už 15:6. Domácí volejbalistky ovšem nesložily zbraně a postupně dokázaly srovnat stav na 19:19. I druhý set se tak rozhodoval až v koncovce, v níž Šternberk zopakoval scénář z předchozí části a tentokrát vyhrál 25:22.

Královo Pole odpovědělo ve třetí části duelu, kdy od stavu 6:6 začalo tahat za lepší konec (12:8) a svůj náskok ještě navyšovalo (17:11). Šternberk nakonec uhrál jen 14 bodů.

Ve čtvrtém setu sice Jihomoravanky odskočily soupeřkám na 10:6, hostující tým ale srovnal na 11:11. Bitva pokračovala a opět to bylo domácí družstvo, které se ujalo vedení (18:15). Po něm následovala sérii Šternberka (18:19) a sada potřetí zamířila do dramatické koncovky. V ní měly v závěru Sokolky k dobru postupně hned tři mečboly, využít je ale nedokázaly. Za stavu 26:26 pak nastoupila na podání domácí Bairdová a dvěma esy posunula zápas do zkrácené hry.

Brno hned v úvodu tiebreaku odskočilo na 6:3, Šternberk ale ještě srovnal na 9:9. Královo Pole se následně ujalo vedení 13:9 a zápas dokonale otočilo až do vítězného konce.

„První dva sety jsem byl se svými svěřenkami spokojený. Snažily se plnit to, co jsme měli připravené. Třetí set byl totální výbuch, Brno nás převálcovalo a my jsme přestali hrát, co jsme si domluvili. Koncovka asi pro nás rozhodujícího čtvrtého setu byla bohužel z naší strany špatná. Gratuluji Brnu, ale jsem rád alespoň za bodík, který si vezeme domů,“ uvedl trenér Sokola Jan Drešl.

Jsou to cenné body, protože jsme prohrávali 0:2. Naštěstí jsme to nezabalili. Bohužel jsme špatně začali a udělali osm chyb na servisu. Ale tak, jak soupeř dobře začal, jsme pak my ve čtvrtém a pátém setu zápas dobře dohráli,“ kvitoval brněnský kouč Matúš Kalný.

V sobotu 12. prosince odehrají Šternberanky zápas předehrávky 18. ligového kola už od tří odpoledne na palubovce Přerova.

VK Královo Pole - TJ Sokol Šternberk 3:2 (-21, -22, 14, 26, 12)

Rozhodčí: Peloušek, Ištvanech

Čas: 120 minut

Diváků: 0

Královo Pole: Dolotovová, Pavlíková, Judlová, Šunderlíková, Bukovská, Koulisianiová, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Bairdová, Röderová, Kuníková, Hobbsová, Grabovská, Weissová.

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Jarošová, Z. Látalová.