Výhra ve Frýdku a jsme ve čtvrtfinále Českého poháru!

1. 10. 2020

Sokolské derby čekalo volejbalistky Šternberka v jejich prvním ostrém soutěžním vystoupení v letošní sezoně. Poté, co šternberský tým stál úvodní tři extraligová kola kvůli nařízené karanténě, odehrál premiérový duel sezony v rámci 2. kola Českého poháru na palubovce Sokola Frýdek-Místek. Z postupu do čtvrtfinále se po výsledku 1:3 radovaly hostující Hanačky, které si na jméno dalšího pohárového soupeře počkají do 7. října.

Utkání začalo lépe pro domácí volejbalistky, jež se hned na začátku úvodního setu ujaly vedení a dlouho si udržovaly až čtyřbodový náskok. Jenže Šternberk v koncovce srovnal a za stavu 24:25 měl dokonce výhodu setbolu. Napínavý závěr ale hosté ztratili i vinou několika zbytečných chyb.

V dalších dvou sadách to však byly naopak Hanačky, které měly mírně navrch a Frýdek marně dotahoval až v závěrečných výměnách. Po výsledcích 22:25 a 21:25 Šternberanky otočily na 2:1 ve svůj prospěch.

Jenže třetí dějství se pro ně dlouho vyvíjelo katastrofálně. Domácí tým vedl 10:4 a 16:8, hostům pomohlo až střídání, po němž mladé Jarošová s Dosoudilovou výrazně oživily hru. Šternberanky ztrátu stáhly a po další vypjaté koncovce mohly slavit pohárový postup.

„Jsem strašně moc rád za výhru a musím pochválit všechny holky za bojovnost a obětavost. Po dvoutýdenní vynucené pauze, během níž některé ani jednou netrénovaly, bylo vidět, že si hrábly až na dno sil. Pokud bych měl někoho z týmu speciálně vyzdvihnout, tak to jsou výkony Wańczykové a Slavíkové. Teď musíme především zregenerovat a pokusit se zvládnout utkání s Ostravou,“ hodnotil vítězný kouč Jan Drešl.

Ve čtvrtfinále Českého poháru, které se hraje na dva zápasy, narazí Šternberk na lepšího z utkání Královo Pole B - Prostějov. Už tuto sobotu ale vstoupí Sokolky do nového ročníku extraligy domácím duelem proti Ostravě. V hale Ecce Homo se začne hrát v 17 hodin.


TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Sokol Šternberk 1:3 (26, -22, -21, 25)

Rozhodčí: Duda, Topolánek

Čas: 119 minut

Sestava Šternberka: Šmídová, Oborná, Bakowská, Wańczyková, N. Látalová, Kneiflová, libero: Slavíková. Střídaly: Jarošová, Dosoudilová.