Výpadek proudu štěstí nepřinesl, favorit odváží všechny body

22. 11. 2019

V předehrávce 12. kola extraligy volejbalistek se uskutečnila repríza týden starého pohárového čtvrtfinále mezi týmy Sokola Šternberk a VK UP Olomouc. Ve šternberské hale Ecce Homo diváci viděli opět napínavý zápas, v němž domácí trápili favorita, ale nakonec po porážce 1:3 nebyli odměněni ani jedním bodem.

Domácí tým povzbuzený pětisetovým pohárovým dramatem v Olomouci z minulého týdne vlétl do utkání ve velkém stylu a rychle si vypracoval několikabodový náskok (5:1, 9:4). Jenže po necelé čtvrthodině zahalila šternberskou halu tma způsobená výpadkem elektrického proudu v části města a po dlouhé pauze se utkání začalo lámat. Vysokoškolačky dotahovaly (11:9, 13:9, 13:12) a v polovině sady šly samy do vedení (15:16). Sokol ještě v závěru bojoval o výhru (19:18), ale od stavu 20:20 dostal pět bodů v řadě a první dějství ztratil.

To domácí hráčky poznamenalo i do druhé sady, v níž od stavu 10:12 existoval na palubovce jediný tým, ten hostující. Po jednoznačném výsledku 13:25 se zdálo, že se duel definitivně převrátil na stranu Olomouce.

Jenže to zdaleka nebyl konec. Šternberské družstvo ve třetím setu přestálo úvodní nápor protivníka (10:11), otočilo skóre ve svůj prospěch (14:11, 16:12) a mířilo za úspěchem. Univerzita ještě bojovala (18:13, 18:16), v koncovce se dostala na rozdíl jediného bodu (22:21), další tři výměny i celá sada však patřily domácím.

O očekávaném bodovém exportu se tak muselo rozhodnout až ve čtvrté části. V ní měly Olomoučanky od počátku navrch (2:5, 4:9), několikrát sice nechaly Sokol nadechnout (11:12, 18:19), závěry si ale pohlídaly a dle očekávání si do tabulky připsaly plný zisk.

„Do utkání jsme nevstoupili dobře a pomohl nám výpadek proudu, po kterém jsme se zvedli. Soupeř hrál od třetího setu velmi dobře, zato my jsme byli v útlumu a křeči. Z tohoto pohledu musím být rád za tříbodové vítězství,“ oddechl si kouč Univerzity Palackého Petr Zapletal.

„Musím pochválit celý tým za bojovný a kolektivní výkon. Favoritovi jsme byli opět stejně jako v poháru vyrovnaným soupeřem. Škoda některých věcí zejména v koncovce čtvrtého setu. Pokud budeme takto hrát dál a ještě na některých věcech zapracujeme, tak body určitě přijdou,“ je přesvědčen šternberský kormidelník Jan Drešl.

V sobotu 30. listopadu se v dalším ligovém kole představí volejbalistky Olomouce od 17 hodin doma proti Ostravě a Šternberk nastoupí ve stejnou dobu v Brně na Králově Poli.

TJ Sokol Šternberk – VK UP Olomouc 1:3 (-20, -13, 21, -22)

Rozhodčí: Hladišová, Nedbálek

Čas: 94 minut

Diváků: 120

Šternberk: Meidlová, Kofieová, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Mazurová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Karabinovičová, Sifferlenová.

Olomouc: Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Bezhandolská, Dudová, libera Stavinohová, Kulová. Střídaly: Handleyová, Kazačenková, Burbeljuková.