Výprava do Čech bez bodů i setů. Po Olympu 0:3 i v Liberci

2. 3. 2022

Pouhý den po utkání v Praze na Olympu nastoupily volejbalistky Sokola Šternberk k předehrávce 26. extraligového kola na palubovce lídra tabulky Dukly Liberec. A opět se musely smířit s porážkou ve třech setech. Úřadující mistr nedal nejmladšímu družstvu v soutěži sebemenší šanci a bez větších potíží zvítězil 3:0.

Zatímco Dukla nastoupila do zápasu v nejsilnější sestavě, Sokol stejně jako na Olympu pouze s osmi hráčkami. A podle toho od počátku vypadal i průběh utkání (2:0, 5:1, 7:2). Navíc při podání Kojdové Liberec zvýšil z 7:4 na 12:4 a body i nadále přibývaly v podstatě jen na jeho straně. Výsledkem bylo konečné skóre 25:8 a vedení favorita 1:0.

A druhé dějství navíc nabídlo prakticky stejný obraz hry. Domácí volejbalistky rychle navyšovaly svůj náskok (3:0, 9:0) a teprve po oddechovém času se Šternberk dostal alespoň vzdáleně na dostřel (10:7). Odpor hostí však neměl dlouhého trvání (17:9) a Dukla díky další hladké výhře 25:15 vedla už 2:0.

Až ve třetím setu se Sokol poprvé dostal do vedení (0:1), jeho radost ale neměla dlouhého trvání (4:2, 7:3). Tentokrát Šternberanky držely naději na slušný výsledek do stavu 14:11, Liberec však zapnul na vyšší rychlostní stupeň a bylo definitivně rozhodnuto (17:11, 21:12). I třetí sada skončila 25:15 pro domácí a celé utkání za necelou hodinu 3:0.

„Z naší strany je to teď jedno velké trápení. I v Liberci pokračovala naše deka, opět jsme se nemohli dostat do hry, měli jsme velký respekt ze soupeře a bojovali sami se sebou. Čeká nás poslední zápas proti Královu Poli, musíme si s holkami sednout a vše si vyříkat,“ plánuje kouč Sokola Jan Drešl.

„Dnes to bylo asi povinné vítězství. Ale myslím si, že koncentrovaně a bez větších problémů,“ hodnotil duel stručně trenér vítězek Libor Gálík.

Poslední zápas dlouhodobé části extraligy a možná i celé sezony odehrají Šternberanky ve čtvrtek 10. března, kdy v rámci 27. soutěžního kola přivítají od 17 hodin před domácím publikem druhý tým tabulky Královo Pole.

 

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Šternberk 3:0 (8, 15, 15)

Rozhodčí: Hladišová, Poláček

Čas: 57 minut

Diváků: 170

Liberec: Nová, Bartošová, Kvapilová, Kojdová, Blažková, Skrypaková, libero: Dostálová. Střídaly: Kohoutová, Dubjanská, Šotkovská.

Šternberk: Abendroth, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Vyjídáková. Střídala: Kořínková.