Z Brna bez bodu, lídr na své palubovce vládl

5. 3. 2020

Jsou jedním z mála týmů, který v této sezoně vyzrál na brněnské VK. Ve 26. kole základní části extraligy však volejbalistky TJ Sokol Šternberk příliš velký odpor "Šelmám" nekladly a na palubovce lídra soutěže prohrály 0:3.

Naděje na úspěch Sokola v prvním setu utnuly už úvodní výměny zápasu. Po servisech exšternberské Janečkové a následně Svobodníkové to bylo 7:1 a 12:2. Hosté už síly na zvrat nenašli a prohráli vysoko 11:25.

Na začátku druhého dějství vedly Hanačky 3:0 a 4:2, po další sérii podání Svobodníkové však rázem ztrácely 4:8. Tentokrát se tým z nejmenšího ligového města tak snadno nevzdal, vyrovnáno bylo ještě za stavu 19:19 a šance na zisk sady žily pro hosty ještě i v samotné koncovce (23:22), závěr si ale zkušený domácí celek pohlídal - 25:22 a 2:0.

Třetí část duelu byla znovu pod taktovkou Brna (4:0, 11:3). Sokol ještě zvládl stáhnout ztrátu na tři body (12:9), od té doby už však na palubovce kralovaly „Šelmy“, které si po výsledku 25:14 a 3:0 definitivně zajistily první místo pro play-off.

„Do utkání jsme šli se zbytečným respektem. Byli jsme zakřiknutí, nemluvili jsme, smečařky neskládaly balony. První set tak byl zcela v režii soupeře. Do druhého nám pomohla výměna nahrávaček a střídání mladé Látalové na pozici smečařky. V koncovce jsme však opět znervózněli, udělali tři zbytečné chyby, a to rozhodlo. Třetí sadu už měl opět protivník pod kontrolou a zaslouženě si připsal tři body,“ hodnotil duel šternberský kouč Jan Drešl.

Před zahájením čtvrtfinálových bojů se Sokol ještě střetne tuto sobotu 7. března od pěti hodin odpoledne ve své hale Ecce Homo s obhájcem titulu z Olomouce.

VK Brno - TJ Sokol Šternberk 3:0 (11, 22, 14)

Rozhodčí: Trumpeš, Peloušek

Čas: 65 minut

Diváků: 180

Brno: Wolowiczová, Akeová, Janečková, Svobodníková, Mikysková, Polášková, libero: Chlumská. Střídaly: Diatková, E. Beránková, Benediktová, M. Beránková.

Šternberk: Šmídová, Karabinovičová, Kneiflová, Mazurová, Sifferlenová, Kofieová, libero: Zilbermanová. Střídaly: Látalová, Gogová.