Začíná volejbalová extraliga žen. Sokol Šternberk se chce vyhnout baráži

4. 10. 2023

Pod novým trenérem Miroslavem Jehlářem absolvoval přípravu na nadcházející sezónu extraligy volejbalový tým TJ Sokol Šternberk. Loni se Šternberk zachránil v soutěži v baráži, letos chce dělat vše pro to, aby se nepříjemnému boji o setrvání v soutěži vyhnul.

Doma začíná Sokol extraligu 7. října od pěti hodin těžkým zápasem s Ostravou. Hned 12. října je tu pak opět na domácí palubovce předehrávka proti Prostějovu, následuje venkovní duel v Liberci a domácí zápas s Frýdkem-Místkem v rámci druhého kola Českého poháru. „Start extraligy je opravdu náročný, los nás nešetřil. Ale musíme se dívat na sebe, snažit se hrát svoji hru, odvést na hřišti maximum, sbírat body hlavně doma bez ohledu na to, s kým budeme hrát,“ řekl k losu extraligy trenér Sokola Šternberk Miroslav Jehlář.

Sokol Šternberk tvořil do nadcházející sezony nový mančaft, z loňska mnoho hráček nezůstalo. Staronovou tváří je čtyřiadvacetiletá smečařka a kapitánka Aneta Weidenthalerová, která se vrací po krátkém působení v Olomouci. V kádru zůstaly také šternberské odchovankyně - devatenáctileté libero Amálie Vyjídáková a také pětadvacetiletá nahrávačka Anna Přibylová. „Stavíme nové družstvo, jádro tvoří skupina polských hráček Klodowá, Laskovská a Deptuchová, které hrály loni kvalitní play-off první ligy za Sosnovec. Věřím, že kombinace zkušených hráček s našimi talentovanými děvčaty bude fungovat,“ doplnil Jehlář.

Přípravu odstartovaly hráčky Sokola Šternberk v domácích podmínkách, hodiny fyzické přípravy se realizovaly pod vedením kondiční trenérky Hany Stratilové. Pak začaly přípravné duely a turnaje. Sokol odehrál první zářijový víkend turnaj ve slovenských Nových Zámcích, kde se postupně utkal se Slávií Bratislava, domácím týmem, Frýdkem-Místkem a Ostravou. Turnaj zakončil s bilancí dvě výhry a dvě porážky. Po vítězném přípravném duelu ve Vídni proti Post Vídeň hrál od 15. do 17. září Sokol na tradičním turnaji TOMI - REMONT Cup ve sportovní hale UP v Olomouci, kde se utkal s celky Prostějova, Liberce, Salcburku a domácího týmu a skončil na třetím místě. Další víkend pak čekal Šternberk turnaj v polské Nise, který po porážce s domácím výběrem a vítězstvích nad KSG Varšava a MV Vratislav vyhrál. Poslední zářijový víkend pak Šternberk prověřil Frýdek-Místek, v derby Sokolů vyhrál Šternberk na hřišti svého soka 3:1. „Přípravu hodnotím pozitivně. Povedlo se nám družstvo sehrát, proti silným celkům jsme byli důstojným soupeřem. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým, vždy se budeme snažit soupeře překvapit,“ uzavřel hodnocení přípravy trenér Jehlář.

Jednotné vstupné na domácí duely v hale Ecce Homo činí 50 korun, vyjma dětí a držitelů průkazů ZTP/P, kteří mohou na zápasy přijít zdarma. Permanentní vstupenky prodávané na pokladně před zápasy stojí 600 Kč.