Zase prohra v tiebreaku. Dvakrát náskok setu v Brně nakonec nestačil

20. 2. 2020

Ve 23. kole extraligy volejbalistek se Sokol Šternberk v přímém boji o sedmou příčku utkal v Brně s celkem Králova Pole. Nad svým soupeřem sice dvakrát vedl o set, nakonec má ale stejně jako již několikrát v sezoně zase jen bod za prohru 2:3.

Utkání dvou sousedů v tabulce bylo v úvodním setu dlouho vyrovnané a těsné vedení se přelévalo ze strany na stranu. Jako první se bodově dokázaly odpoutat hráčky Králova Pole (15:11), které vedly nejvíc 17:19, jenže Sokol při podání Karabinovičové otočil šesti body v řadě (17:19). Navíc se od stavu 19:20 postavila na servis mladá Látalová a rázem to bylo 19:23. Šternberk už nabídnutou šanci nepustil a získal úvodní dějství 25:22.

Tento úspěch hosty navnadil a začátek druhé části patřil jim (0:3, 2:5). Za stavu 6:6 už však bylo vyrovnáno a začínalo se znovu. Tentokrát to byl brněnský tým, jenž udával tempo (12:9, 16:10), ale Hanačky opět prokázaly bojovného ducha (17:16) a díky třem bodům při podání své kapitánky Šmídové šly do koncovky z lepší pozice (18:16, 18:19).  Jenže Královopolanky zareagovaly pěti body při servisu Uglenkové (23:19) a tento náskok jim stačil - po výsledku 25:21 bylo vyrovnáno.

Úvod třetího dějství viděl opět šternberskou ofenzivu (1:4, 3:7), jenže tentokrát brněnská odpověď nepřicházela. Sokolky postupně navyšovaly svůj náskok (4:9) a za stavu 5:11 měla domácí lavička vyčerpané oba své oddechové časy. Pohodlný náskok drželi hosté až do stavu 9:14, při podání domácí Carpentierové ale o něj téměř přišli (13:14). K vyrovnání už ale nedošlo; za stavu 16:18 se na servis postavila uzdravená šternberská blokařka Kofieová a vydržela tam klíčové čtyři výměny. Tým z nejmenšího ligového města ovládl třetí sadu 25:18.

Jihomoravanky musely zabojovat, aby mohly pomýšlet na body, za zvratem šly hned od začátku čtvrtého setu (6:3) a po šňůře podání Grabovské vedly už 11:5. Náskok domácího celku pak ještě narostl na 21:13 a po výsledku 25:17 musel o vítězkách rozhodnout tiebreak.

Rozhodující zkrácená hra byla vyrovnaná do stavu 4:4, částečně i vinou celkem pěti zkažených servisů obou týmů. Pak ale zaúřadovala na podání domácí Podhrázká a na koni bylo Královo Pole (8:4). Šternberk se ještě jednou přitáhl (9:8), aby však vzápětí znovu ztrácel (11:8). Závěrečný obrat už se nekonal, brněnské volejbalistky zvítězily 15:11 a 3:2 a ziskem dvou bodů si upevnily sedmou příčku.

„Musím pogratulovat soupeři, který nás tlačil servisem a stabilizoval se na přihrávce. Chtěl bych ale také pochválit náš tým, ve kterém poprvé v základu nastoupila šestnáctiletá Nikola Látalová a určitě se tam neztratila,“ vyzdvihl šéf šternberské lavičky Jan Drešl.

„Z naší strany to byl slabý výkon hlavně v útoku. Pocitově jsme jako by čekali, že se soupeř porazí sám vlastními chybami. Dva body mě těší, ale v dalším zápase musíme podat diametrálně odlišný výkon,” plánuje lodivod Králova Pole Matúš Kalný.

Druhý venkovní zápas v řadě sehrají Sokolky už tuto sobotu od pěti hodin odpoledne v Praze na Olympu.


VK Královo Pole - TJ Sokol Šternberk 3:2 (-22, 21, -18, 17, 11)

Rozhodčí: Hladišová, Poláček

Čas: 119 minut

Diváků: 200

Královo Pole: Grabovská, Carpentierová, Kvapilová, Pavlíková, Uglenková, Koulisianiová, libera Digrinová, Stráská. Střídaly: Šunderlíková, Šloufová, Judlová, Podhrázká.

Šternberk: Meidlová, Kofieová, Šmídová, Karabinovičová, Kneiflová, Látalová, libero Zilbermanová. Střídaly: Sifferlenová, Kamidinová.