O klubu

Tělocvičná jednota Sokol byla v tehdy ryze německém Šternberku založena v roce 1924 českou menšinou. Zpočátku měla jednota jen 145 členů, přesto bylo působení sokolů po vzniku Československa významným impulsem pro český národní život v převážně německém městě. Obsazení našich zemí německou armádou znamenalo zrušení Sokola a všech jeho aktivit. Dalším významným mezníkem v historii šternberského Sokola bylo obnovení jednoty po skončení 2. světové války a pozdější znovuzrození v roce 1990.

Oddíl volejbalistek patří k největším a svými sportovními výsledky nejúspěšnějším v rámci celé šternberské jednoty. V roce 2009 postoupilo tehdy prvoligové družstvo po triumfu v druhé nejvyšší soutěži premiérově do extraligy a od té doby působí mezi domácí elitou nepřetržitě. Doposud nejlepším umístěním týmu z nejmenšího extraligového města je sedmá příčka z roku 2014. Šternberským kádrem však prošla za poslední dekádu celá řada bývalých i současných reprezentantek, mimo jiné Veronika Gregorová-Tinklová, Simona Janečková, Kateřina Holásková, Darina Košická, Eliška Michnová-Ticháčková, Nikol Sajdová-Sokolová, Alena Honková, Vendula Měrková, Soňa Dosoudilová-Nováková, Miroslava Kuciaková-Rojková (SR) a další. Chloubou oddílu je jeho mládež. Kadetky byly v posledních letech ve své extraligové soutěži dvakrát zlaté, na medailových pozicích se objevují i juniorky, což činí z volejbalového Šternberka jeden z nejúspěšnějších mládežnických klubů současnosti.