Juniorky a kadetky bojovaly v kvalifikačních turnajích extraligy

12. 10. 2021

Hned o prvním říjnovém víkendu proběhla kvalifikace do skupin extraligy kadetek. Mladé naděje Sokola Šternberk zajížděly do nedaleké Ostravy, kde odehrály čtyři utkání. Následující víkend odehrály šternberské juniorky první rozřazovací extraligový turnaj pořádaný v Praze domácím Olympem.

Kadetky se ve svém prvním utkání střetly s týmem VAM Olomouc a z vítězství 3:0 se radovalo družstvo Sokola. Bohužel to však byla poslední radost z výhry, protože ostatní výsledky kadetkám zhořkly. Po porážce s domácí Ostravou 1:3 následovaly prohry 0:3 s Frýdkem-Místkem a stejným poměrem s Hradcem Králové. Šternberk tak skončil na předposledním místě a čeká jej zahájení extraligové soutěže v třetí výkonnostní skupině. Absence Báry Mertové a Sofie Kydalové byly hodně znát, protože místo těchto zkušených hráček nastoupily zatím mladičké a nezkušené žákyně.

Sestava kadetek: Lazárková, Abendroth, Vyjídáková, J. Švestková, D. Švestková, Hrabská, Hrnková, Gregorová, Čihánková, Chytilová. 


Juniorky na Olympu odehrály čtyři velmi náročná utkání. Uspět se jim nepodařilo pouze s domácím celkem (0:3), zbylé tři zápasy zakončily Šternberanky vítězně - Mikulova Praha 3:0, Lanškroun 3:2 a Ostrava 3:0. Skupina ale byla velmi vyrovnaná a o celkovém pořadí rozhodovaly až míče. Sokolky nakonec obsadily třetí příčku, čímž se probojovaly do druhé výkonnostní skupiny. Ta se bude hrát v nedalekém Přerově, a to v termínu 13. a 14. listopadu.

Sestava juniorek: N. Látalová, Z. Látalová, Kamidinová, Abendroth, Vyjídáková, Lazárková, Kořínková, Melicherová, Kneiflová, Hrnková.


Foto: Josef Látal