Starší žákyně Sokola ovládly antukové turnaje v Lanškrouně a Hodslavicích

6. 6. 2019

Jako každý rok před zaslouženým prázdninovým volnem absolvují družstva mládeže Sokola Šternberk antukové turnaje. Starší žákyně našeho týmu úspěšně bojovaly ve východočeském Lanškrouně i v Hodslavicích u Nového Jičína a nedaly svým konkurentkám šanci.

Již 33. ročník antukového turnaje v Lanškrouně se uskutečnil 1. a 2. června za rekordní účasti 24 družstev z různých míst republiky. Představilo se zde i Krajské centrum mládeže Pardubického kraje či čtyři reprezentační družstva. Na šesti antukových kurtech se ukázalo téměř 300 děvčat z celé republiky, která tak mohla odehrát neuvěřitelný maraton téměř stovky zápasů, než byly známy vítězky.

Turnaj byl rozlosován tak, že i poslední družstva v základních skupinách mohla v neděli hrát o první místo. V základní části se nejlépe dařilo domácímu Lanškrounu A, KCM Pardubice, Plzni A, Šternberku, reprezentaci ČR B a D a Žichlínku. Mohly tak začít zápasy v semifinálových skupinách, kde se rozhodovalo o nasazení do podvečerního play-off. V něm většina družstev ze základních skupin obhájila svá prvenství, jen reprezentaci D vystřídala děvčata Olympu Praha C. V play-off už šlo do tuhého a po jeho odehrání se družstva rozdělila do tříčlenných družstev, ve kterých v neděli hrála o celkové umístění. Ve skupině o první až třetí místo byly hráčky reprezentace B, Šternberka a Lanškrouna A, přičemž nejlepší byl nakonec právě náš sokolský tým!

Děkujeme za pozvání a chválíme pořadatele turnaje za jeho vysokou úroveň se špičkovým zázemím.

Konečné pořadí 33.ročníku turnaje žákyň v Lanskrouně:

1. Šternberk, 2. Lanškroun A, 3. reprezentace ČR B, 4. KCM Pardubice, 5. Olymp Praha C, 6. Žichlínek, 7. Hradec Králové A, 8. reprezentace ČR D, 9. reprezentace ČR A, 10. KTM Plzeň A, 11. reprezentace ČR C, 12. Lanškroun B, 13. Svitavy A, 14. Hradec králové B, 15. Česká Třebová A, 16. Olymp Praha B, 17. Přerov, 18. Nový Jičín, 19. DDM Brno, 20. Uničov, 21. VK UP Olomouc, 22. Svitavy B, 23. Česká Třebová B, 24. DDM Brno B.

Druhý turnaj absolvovaly naše starší žákyně v Hodslavicích u Nového Jičína. Tentokrát šlo o 11. ročník volejbalového turnaje žáků a žaček Memoriál Josefa Matějů, který se konal 8. června. Akce se zúčastnilo v jeho dívčí části 13 družstev ve čtyřech základních skupinách.

Šternberk ovládl svou základní skupinu, v níž postupně porazil Ostravu, Nový Jičín C a Raškovice shodně 2:0. V semifinálové skupině si sokolské naděje poradily s týmem Orlové a KCM Moravskoslezského kraje rovněž 2:0 a turnaj završily ve finále taktéž výhrou 2:0 nad celkem Nového Jičína A.

Konečné pořadí:

1.TJ Sokol Šternberk, 2. TJ Nový Jičín A, 3. Volejbalová akademie Ostrava, 4. Slezan Orlová.

Hned následující víkend završí Šternberk antukový maraton dalšími akcemi. Áčko starších žaček se odebere 15. června do Pardubic, kde odehraje finále Přeboru České obce sokolské a B tým odjede do Raškovic u Frýdku-Místku na Malou cenu Beskyd žactva, kam je bude v neděli následovat kadetské družstvo na Velkou cenu Beskyd kadetek a juniorek.

Poslední tréninky sezony proběhnou 20. června a po nich bude následovat zasloužený odpočinek před přípravou na novou soutěžní sezonu, která začne společně 1. srpna pro všechny složky od extraligy žen, juniorek a kadetek. Letní soustředění ve výcvikovém středisku FTK UP Olomouc na Pastvinách v Orlických horách se bude konat od 17. do 23. srpna a hned po něm se v Olomouci 24. srpna uskuteční Mistrovství ČR České obce sokolské juniorek.