Aleksandra Wańczyková: Budu ráda, když atmosféra v týmu vydrží

8. 8. 2020

Patřila k oporám ostravského týmu, který dokázal potrápit i největší favoritky uplynulých extraligových sezon. Nyní se polská univerzálka Aleksandra Wańczyková převlékla do šternberského dresu a věří, že v Sokolu naváže na své předchozí výborné výkony. Chcete vědět víc? Čtěte následující krátký rozhovor.


Jaké byly tvoje volejbalové začátky?

Volejbal hraju od června 2005. A to především proto, že jsem byla vždy hodně vysoká. Mí rodiče volejbal moc milovali a rozhodli se, že by se mi moje výška mohla hodit. Přihlásili mě proto do klubu Sandecja Nowy Sącz, čímž nastartovali mou volejbalovou dráhu.


Proč ses rozhodla právě pro Šternberk a co čekáš od nadcházející sezony?

V minulém roce, když jsem nastoupila právě proti Šternberku, tak jeho tým na mě udělal velký dojem. Holky skládaly balony, které nebylo možné vybrat. V každé výměně byly trpělivé a obětavé. Byla bych moc ráda, kdyby taková nálada a atmosféra v družstvu vydržela i v naší nadcházející sezoně.


Jak trávíš svůj volný čas, máš ještě prostor na nějaká další hobby?

Ve volném čase jsem ráda venku v přírodě. Mou vášní je například bruslení, plachtění, kanoistika nebo vysokohorské výlety. Kromě toho ráda hraju s celou svou rodinou strategické deskové hry jako Tzolkin, Power Gride nebo Agricola.


Jak se ti líbí v České republice? A víš něco i o Šternberku?

Česko je moc krásná země. Když jsem hrála v Ostravě, snažila jsem se město poznat co nejvíce. Ve Šternberku jsem zatím byla jen během ligového zápasu, ale doufám, že jej poznám také brzy i včetně jeho památek.


Chceš něco vzkázat fanouškům?

Všechny fanoušky srdečně zdravím a doufám, že nám budou opravdu držet palce! Věřím, že spolu můžeme dosáhnout něčeho úžasného. Těším se, že se uvidíme na utkáních!

 

Aleksandra Wańczyková

Pozice: univerzálka

Národnost: polská

Věk: 24

Výška: 193


Dosavadní působiště:

2019/2020 TJ Ostrava

2018/2019 Energa MKS Kalisz (Polsko)

2017/2018 KSZO Ostrowiec Swietokrzyski (Polsko)

2016/2017 BKS Stal Bielsko-Biala (Polsko)