Domácí senzace! Olymp neměl šanci

27. 11. 2021

Na dobrou formu a výsledky z posledních týdnů chtěly v 15. extraligovém kole navázat volejbalistky Sokola Šternberk. V domácí hale Ecce Homo se jim však do cesty postavil těžký soupeř v podobě Olympu Praha. Věkově nejmladší tým elitní soutěže se však věhlasného soupeře ověnčeného mnoha mistrovskými tituly nezalekl a po překvapivé výhře 3:0 jej dokonce předskočil v extraligovém pořadí, v němž už je sedmý.

V úvodním setu se domácí tým dostal postupně po krůčcích až do vedení 12:5 a tento náskok už nepustil. Šternberské vedení narostlo až na deset bodů (23:13) a výsledek 25:18 odpovídal dění na hřišti.

Druhé dějství začalo náporem hostí (1:3, 3:5). Brzy však bylo vyrovnáno a naopak Sokol jako první šel do trháku (9:9, 14:9). Ze závěru ale ještě bylo drama (16:10, 19:19). V koncovce nejprve Šternberk ztratil nadějné vedení 23:21, pak měl tři setboly a naopak jednomu čelil, aby svou celkově čtvrtou výhodu proměnil ve vítězství 29:27.

Třetí část duelu načala svými servisy domácí Zuzana Látalová (4:0). Olymp se sice chytil (5:7, 9:11), jenže znovu při podání Látalové (11:12, 19:12) se jeho odpor zlomil. Favorizované Pražanky ztratily v hale Ecce Homo třetí sadu 20:25 a celý zápas 0:3.

„Gratuluji domácímu týmu k vítězství, bylo zasloužené. My jsme do utkání vstoupili špatně. Máme v hlavách sérii porážek, za sebou dosti cestování v tomto týdnu. Ve druhém setu se nám nepodařilo obrátit stav a set jsme ztratili 29:27. Ve třetí sadě se nám nedařilo bojovným domácím hráčkám vzdorovat, ze stavu 13:12 nám utekly na 19:12 a v závěru už to byl z naší strany marný boj,“ konstatoval kouč Olympu Stanislav Mitáč.

„Moc mě těší výhra nad jedním z nejlepších celků posledních let. Dnes hodně rozhodla koncovka druhého setu, v níž jsme zachovali klid a sadu získali. Ve té třetí už hrál Olymp trochu bezhlavě, v poslední části nás hodně zatlačil, ale nám se podařilo získat set i celé utkání. Dnes chválím Zuzku Látalová za pomoc ve hře i výborný servis,“ řekl domácí trenér Jan Drešl.

V dalším ligovém kole budou Šternberanky čelit vůbec nejtěžšímu domácímu sokovi. V sobotu 4. prosince se od 18 hodin představí na palubovce lídra nejvyšší domácí soutěže Dukly Liberec.

TJ Sokol Šternberk - PVK Olymp Praha 3:0 (18, 27, 20)

Rozhodčí: Trumpeš, Zimmermann

Čas: 87 minut

Diváků: 120

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero Slavíková. Střídala: Kořínková.

Olymp: Kalhousová, Šimáňová, Cihlářová, Lukešová, Bartošová, Brichtová, libero Pešková. Střídaly: Neumannová, Poloučková, Virtová.