Poslední Přerov vedl 2:0, nakonec máme aspoň bod

15. 2. 2020

Po pauze vyplněné finálovým turnajem Českého poháru pokračovala extraliga volejbalistek 22. kolem své dlouhodobé části. Sokol Šternberk přivítal poslední tým tabulky Přerov, za stavu 0:2 na sety byl blízko hladké porážce, po téměř úspěšném velkém obratu a výsledku 2:3 bere alespoň bod.

Proti poslednímu celku tabulky nezačal Šternberk doma dobře a od počátku musel dotahovat ztrátu (1:4, 3:8). Přestože se mu podařilo několikrát srovnat (11:11, 16:16), v koncovce dostal při podání Rusekové rozhodující čtyři body v řadě (18:19, 18:23) a set ztratil poměrem 20:25.

Podobná situace se opakovala i v druhé sadě. Přerovské volejbalistky hrály koncentrovaně, postupně se opět dostaly do vedení (9:9, 10:14) a Sokol už přes veškerou snahu (13:14) vyrovnat nedokázal. Po výsledku 19:25 vedl outsider 2:0 a mířil k důležitému vítězství.

Šternberanky ovšem mají bojovnost v genech, i přes absenci klíčové blokařky Kofieové převzaly ve třetím dějství iniciativu, při servisu své kapitánky Šmídové odskočily na rozdíl pěti bodů (9:8, 13:8) a díky výhře 25:19 dokázaly snížit.

V divokém čtvrtém setu vedl domácí tým 14:11, prohrával 14:17, v koncovce otočil z 19:21 na 22:21 a následně musel postupně vybojovat tři setboly po sobě, aby proměněním toho třetího (27:25) vyrovnal na 2:2.

Rozhodující tiebreak dlouho sliboval dokonalý obrat (4:2, 10:7), jenže Přerov pěti body při podání Davisové otočil a domácím hráčkám už nepomohlo ani poslední vzepětí sil a vyrovnání na 12:12. V závěru utkání se navíc zranila a musela odstoupit nejlepší hráčka Sokolek Schandlová. Po výsledku 12:15 slavili dvoubodový zisk hosté.

„Dva body jsou dnes pro nás málo, bojíme se vyhrát za tři. Místo aby nás první dva vyhrané sety uklidnily, byla pak cítit z naší hry nervozita. Jsem rád za vítězství, ale mám z utkání smíšené pocity,“ přemítal šéf přerovské lavičky Radim Vlček.

„Nastoupili jsme ve velmi okleštěné sestavě, když nemohly kvůli zranění hrát naše dvě klíčové hráčky. Soupeř nás od začátku tlačil, až od třetího setu se nám začalo více dařit a dotáhli jsme to do tiebreaku. Černou kaňkou je zranění Veroniky Schandlové,“ uvedl šternberský kormidelník Jan Drešl.

Další ligové kolo odehraje Sokol ve čtvrtek 20. února od pěti odpoledne v Praze proti domácímu Olympu.

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 2:3 (-20, -19, 19, 25, -12)

Rozhodčí: Vachutka, Horký

Čas: 118 minut

Diváků: 120

Šternberk: Šmídová, Schandlová, Kamidinová, Mazurová, Meidlová, Kneiflová, libero Zilbermanová. Střídaly: Karabinovičová, Gogová, Látalová, Sifferlenová.

Přerov: Oestreichová, Zatloukalová, Kotlabová, Davisová, Tinklová, Šádková, libero Vaňková. Střídaly: Kukučová, Ruseková, Přibylová, Řihošková, Semerádová.