Smršť na úvod a další bodové překvapení. Z Ostravy vezeme tři body!

21. 1. 2020

V dohrávce úvodního kola nadstavbové části extraligy se volejbalistky Sokola Šternberk představily podruhé v řadě opět na palubovce Ostravy. Repríza nedávného duelu závěrečného kola dlouhodobé části nejvyšší domácí soutěže přinesla další výsledkovou senzaci v podání ještě nedávno posledního celku tabulky: Šternberanky zvítězily v Ostravě 3:0 a v pořadí extraligy předstihly sedmé Královo Pole!

Zatímco před deseti dny v derniéře základní ligové fáze uštědřily Ostravanky Sokolu za pouhou hodinu hry výprask 3:0, když poslední sada skončila ostudným výsledkem 25:6, v odvetě se domácí tým na úvod nestačil divit. Šternberk vedl po servisech Schandlové a Kneiflové 12:1 a set se v podstatě dohrával. Za stavu 4:18 hrozil Ostravě podobný debakl, jaký sama nadělovala minule, nakonec se skóre zastavilo na pro favorita ještě „přijatelném“ výsledku 14:25.

Ani na začátku druhé části nápor hostů neustával (0:2, 1:4), domácím se jej však po rychlém oddechovém času podařilo zastavit (6:6). Šternberk se ale nevzdal a znovu se pokoušel o rychlé bodové trháky (6:8, 7:11). Po tříbodové sérii kapitánky Sokola Šmídové na servisu (8:14) vypadala situace aspiranta na třetí příčku ligové tabulky opět velmi kriticky. A když svou spoluhráčku podpořila další šňůrou vylepšenou o dvě esa výborná Schandlová (9:18), zdálo se být jasné, že minimálně jeden bod poputuje do Šternberka. Jenže Ostrava začala stahovat (15:19, 17:21, 19:21), v koncovce se sama ujala vedení a za stavu 24:22 měla dokonce dva setboly. Hosté byli na lopatkách, ale sada plná velkých zvratů ještě nekončila. Dvě chyby domácích, bodový blok šternberské Kneiflové a na závěr eso Šmídové znamenaly výsledek 24:26 a vedení Sokolek 2:0.

Také třetí dějství zpočátku vypadalo na pokračující ofenzivní manévry Hanaček (1:3), pak se ale dostal ke slovu favorit. Od stavu 6:3 si Ostrava dlouho držela mírný náskok jednoho až tří bodů, naději na klíčový únik jí přinesla podání Faltínové (17:12), ovšem Sokol opět rychle reagoval (17:16). Další trhák zlikvidovaly servisy šternberské naděje Látalové (20:16, 20:20) a domácí tým už protiofenzivě nedokázal čelit; od stavu 22:22 hosté přidali potřebné tři body po útoku a bloku své ofenzivní tahounky Schandlové a vše zakončila dalším esem kapitánka Šmídová - 22:25 a na světě byla dokonalá odveta 0:3 za předchozí duel.

„Na Ostravu jsme se velmi dobře připravovali a vyplatilo se,“ zářil trenér Sokolek Jan Drešl. „V prvním setu jsme dokázali protivníka tlačit servisem a vcelku bez problémů jsme jej získali, přestože nám kvůli zdravotním problémům vypadla ze základní sestavy Karabinovičová. Střídající Mazurová ji ale velmi pozitivně nahradila především na útoku. Také druhou sadu jsme začali velmi dobře, postupně ale přibývaly chyby. Naštěstí jsme dramatickou koncovku zvládli a ve třetím setu jsme ustáli i výrazný náskok domácích, když nám pomohla taktická střídání Karabinovičové a v závěru debutantky Látalové. Je to pro nás výborný úspěch a další pozitivní body do tabulky, které se budeme snažit potvrdit,“ hledí už dopředu Drešl.

Ve druhém kole extraligové nadstavby přivítá v tabulce nyní již sedmý Šternberk v sobotu 25. ledna od 17 hodin na své palubovce tým Prostějova.


TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 0:3 (-14, -24, -22)

Rozhodčí: Peloušek, Vachutka

Čas: 81 minut

Diváků: 130

Ostrava: Nečasová, Pospíšilová, Kojdová, Kalusková, Wanczyková, Faltínová, libero Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Žarnovická, Adamčíková, Kašparová, Zemanová.

Šternberk: Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Mazurová, Sifferlenová, Kofieová, libero Zilbermanová. Střídaly: Karabinovičová, Látalová.