Šternberk je v Českém poháru čtvrtý, v boji o bronz nestačil na Olymp

8. 2. 2021

Dva zápasy proti špičkovým českým celkům odehrály na turnaji Final Four Českého poháru volejbalistky Sokola Šternberk. Po semifinálové porážce 0:3 od Olomouce se tým z nejmenšího ligového města postavil v duelu o třetí místo pražskému Olympu. Přestože Šternberanky předvedly znovu sympatický výkon, ani na dalšího favorita nestačily a po prohře opět 0:3 jsou v letošním pohárovém pořadí čtvrté.

První set souboje o třetí místo se rozhodoval prakticky už v úvodu, kdy favorizovaný Olymp při servisech Kocmanové-Havlíčkové a Komárkové odskočil z 4:5 na 5:12 a získaný náskok už nepustil. V závěru ještě znovu podávající Kocmanová-Havlíčková zvýraznila výhru Pražanek šňůrou ze stavu 20:12 na konečných 25:12.

Také druhé dějství se po vyrovnaných prvních výměnách začalo rychle převracet na stranu klubu z hlavního města (7:10, 10:14). Tentokrát ale mladé Šternberanky dokázaly vyrovnat (14:14) a před koncovkou se dokonce krátce samy ujaly vedení (18:17). V závěru se však projevila větší zkušenost Olympu, jenž od stavu 22:23 ukořistil poslední dvě výměny a po výsledku 22:25 vedl už 2:0.

Třetí část duelu zpočátku naznačovala další hladké vítězství pražského celku (1:7), Šternberk se ovšem ve střední pasáži dokázal vrátit zpět do hry (9:14, 15:15). Hanačky nicméně dále zůstávaly pod tlakem soupeře (15:17, 18:22). V koncovce opět slavil podstatně zkušenější Olymp, který po výhře 25:20 a celkově 3:0 bere pohárový bronz.

„Soupeř, který nastoupil v nejsilnější sestavě, na nás vlétl hned od začátku a zatlačil nás servisem, takže jsme měli problémy přihrávat a skládat balony. Do druhého setu už se ale holky otřepaly, vytáhly na ně rovněž kvalitní podání a srovnaly krok. Bohužel nám ulétla koncovka. Pak se nešťastně zranila nahrávačka Abendroth, místo níž musela do třetího setu nastoupit Dosoudilová. Než jsme se vzpamatovali, tak jsme hned v úvodu ztráceli. Děvčata pak ale zase vytáhla drápky a bojovala, Olymp už si to však výsledkově pohlídal. Za celé vystoupení na turnaji musím náš mladý tým pochválit, rozhodně jsme proti nejkvalitnějším domácím soupeřům nepropadli a na naši hru se dalo dívat,“ kvitoval i přes porážku kouč Sokola Jan Drešl.

V sobotu 13. února čeká Šternberanky předposlední vystoupení v základní části extraligy. V jejím 10. kole bude Sokol od 17 hodin hostit brněnské Královo Pole.

TJ Sokol Šternberk - PVK Olymp Praha 0:3 (-12, -22, -20)

Rozhodčí: Dušek, Buchar

Čas: 78 minut

Diváků: 0

Šternberk: N. Látalová, Kamidinová, Abendroth, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Dosoudilová.

Olymp: Komárková, Šimáňová, Smutná, Hodanová, Bartošová, Kocmanová-Havlíčková, libera Pešková, Plačková. Střídaly: Brichtová, Neumannová, Purchartová.