Volejbalistky Šternberka zakončily pouť Českým pohárem ve čtvrtfinále

11. 1. 2024

Volejbalistky Šternberka bojovaly o Final Four Chance Českého poháru v hale ve Vodově ulici v Brně proti úřadujícímu mistrovi – týmu Králova Pole. Po prohraném úvodním setu v tom druhém hosté srovnali, pak ale Brno získalo další dvě dějství a do finálové čtyřky postoupilo po vítězství 3:1.

Hostující Šternberk sice odstartoval první set vedením 5:1, Královo Pole ale srovnalo krok (8:8) a pak už mělo nad svými soupeřkami až do konce sady převahu. Ve střední pasáži tak Šternberk čelil náskoku Brna 16:12 a do konce setu už si poté na svoje konto dokázal připsat pouhé dva body - 25:14 a 1:0.

Začátek dalšího dějství měl podobný průběh jako úvod první sady - vedení hostujících volejbalistek 5:2 a rychlé srovnání domácích na 6:6. Oba týmy se pak až do koncovky tahaly o každý míč (11:11, 15:15, 18:18), v závěru se ale při servisu kapitánky Pelikánové podařilo Královu Poli odskočit na 22:18. Po esu Kuníkové na 24:19 to vypadalo na jednoznačnou záležitost Brna, jenže Šternberk zbraně nesložil. Když se totiž na servis postavila jeho kapitánka Weidenthalerová, blýskla se dvěma přímými body z podání a z pěti brněnských setbolů začala postupně ukrajovat. Domácí tým se snažil bod urvat marně, a tak se hostujícím hráčkám podařilo trpělivou hrou skóre otočit na svou stranu (24:25). Setbol Šternberk sice nevyužil, druhý za stavu 26:27 už ale ano a těsnou výhrou 28:26 tak srovnal stav na 1:1.

Královo Pole se však okamžitě zvedlo a do třetí sady vlétlo vedením 8:3. Za stavu 14:8 se hostující kouč Miroslav Jehlář snažil nápor Brna zbrzdit timeoutem, to ale připisovalo body dál a před koncovkou vedlo 19:10. Šternberk však stav ještě zkorigoval na 22:18 a oddechový čas si vzal pro změnu domácí trenér. Po něm následovala série několika nevydařených servisů na obou stranách, VK KP si ale náskok už pohlídal a vyhrál 25:22.

Čtvrtý set odstartoval lépe Sokol (1:4), Brno však srovnalo na 4:4 a pak se začalo soupeřkám vzdalovat. Po tvrdé smeči exšternberské Kőrmendyové vedly královopolské volejbalistky 10:5 a vzápětí navýšila esem na 11:5 Hrušecká. Za stavu 15:8 zastavil hostující trenér hru timeoutem, i po něm ale na hřišti dominovaly domácí volejbalistky. Do koncovky vstupovaly za stavu 20:12 a set vyhrály poměrem 25:14.

„Je to teprve náš druhý zápas v této sestavě po odchodu dvou hráček, které se vrátily zpět do Polska. Nejsme schopni v tuto chvíli agresivně zaútočit a nahradit je někým jiným. Stále měníme postavení a sehráváme se. Je to velký zásah do sestavy a bude trvat několik zápasů, než začneme opět normálně fungovat,“ zhodnotil duel kouč Sokola Miroslav Jehlář. „Volejbalově jsme byli lepší, ale v zápase stál v některých pasážích proti nám měsíc pauzy i naše volejbalové mládí. Pokud ale hráčky dodržovaly taktické pokyny, bylo to v pořádku. Líbil se mi dnes výkon Terezy Hrušecké,“ viděl zápas kouč KP Erik Nezhoda.

VK Královo Pole Brno - TJ Sokol Šternberk 3:1 (14, -26, 22, 14)

Rozhodčí: Peloušek, Ostřanský

Čas: 98 minut

Diváků: 190

Královo Pole: Kőrmendyová, Matějková, Pavlíková, Hrušecká, Pelikánová, libera Prchalová, Šmardová. Střídaly: Chlupová, Jelínková

Šternberk: Látalová, Weidenthalerová, Cohenová, Přibylová, Klodová, Kořínková, libero Vyjídáková. Střídaly: Kurerova, Pavlovská