Z Olympu body nevezeme, vyrovnaný byl jen jeden set

14. 10. 2021

V 6. kole nového ročníku nejvyšší domácí soutěže se volejbalistky Sokola Šternberk pokusily v Praze připravit o body favorizovaný Olymp, ale vyrovnaným soupeřem byly pouze ve třetí sadě. Duel tak skončil výhrou domácích 3:0.

Úvodní set byl vyrovnaný pouze do stavu 3:3. Potom domácí tým odskočil na 8:3 a přes snahu hostů (9:6, 10:7) už vedení nepustil. To naopak postupně narůstalo (15:7, 19:8) a nakonec z toho byl jednoznačný výsledek 25:16.

Druhé dějství navíc zahájila šňůra servisů domácí Neumannové (5:0) a opět následovala suverénní jízda Pražanek (7:1, 17:9). Od stavu 21:13 navíc přišla další série Olympu tentokrát při podání kapitánky Šimáňové a zrodil se ještě vyšší konečný rozdíl - 25:13 a 2:0.

Až třetí část utkání nabídla napínavější podívanou; obě strany střídaly slabší i silnější chvilky (2:0, 4:7, 8:7), Sokol dokonce reálně sahal po prodloužení zápasu (17:21, 21:23), jenže poslední čtyři výměny patřily Olympu, který po výhře 25:23 ovládl celý duel hladce 3:0.

„Určitě mě mrzí první dva sety, protože jsme se na Olymp chystali. Byli jsme připraveni, že domácí nasadí laťku vysoko a budou nás tlačit. Bohužel jsme se s tím nesrovnali a následně jsme kupili chyby jednu za druhou. Ve třetím setu jsme se malinko chytli, soupeř polevil, ale opět se staly věci, o kterých jsme si dopředu říkali. Jsme mladý tým, chyby se očekávají, ale nesmíme vyrábět takové hrubky, jaké děláme. Máme na čem pracovat a musíme toho ještě hodně dopilovat,“ uvědomuje si šternberský kouč Jan Drešl.

„Jsme spokojeni se ziskem tří bodů, což bylo naším cílem. Byli jsme i poučeni z předligového turnaje v Olomouci, kdy jsme po dvou snadno vyhraných setech pustili Šternberk do hry a prohráli v tiebreaku. I dnes se skutečná volejbalová bitva strhla až ve třetím setu, se šťastným a také zkušeným koncem našich hráček,“ hodnotil dlouholetý vládce lavičky Olympu Stanislav Mitáč.

V sobotu 16. října budou Šternberanky hostit od 17 hodin v rámci 7. ligového kola lídra tabulky Duklu Liberec.


PVK Olymp Praha - TJ Sokol Šternberk 3:0 (16, 13, 23)

Rozhodčí: Hladišová, Koutník

Čas: 76 minut

Diváků: 150

Olymp: Neumannová, Brancuská, Patočková, Kalhousová, Šimáňová, Poloučková, libero Pešková. Střídala: Virtová.

Šternberk: Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, libero Slavíková. Střídaly: Vyjídáková, Abendroth.