Za hodinu hotovo. Liberec vítězí ve Šternberku bez ztráty setu

12. 1. 2021

V dohrávce 17. extraligového kola hostily volejbalistky Sokola Šternberk třetí tým tabulky Duklu Liberec. Utkání mělo jednoznačný průběh a favorit si po výhře 3:0 odváží po zásluze všechny body domů na sever Čech.

Už na začátku úvodní sady ukázala Dukla svou sílu (1:5), Sokol však ještě stačil zareagovat (7:6). Do stavu 14:14 se pak oba soupeři střídali v těsném vedení, potom se ale začalo skóre překlápět na libereckou stranu (14:17, 16:20, 19:23). Od stavu 21:23 uhráli zkušenější hosté potřebné dva body a po výsledku 21:25 vedli 1:0.

Druhé dějství bylo vyrovnané pouze do stavu 4:4. Pak Severočešky při servisu Kvapilové utekly na 4:11 a až do konce setu držely náskok nejméně pěti bodů - nakonec 18:25 a 0:2.

Třetí část zápasu už přinesla naprostou dominanci Liberce. Podle jeho not se hrálo od samého začátku (0:4, 1:7) a když ještě Dukla předvedla šestibodovou šňůru při podání střídající Bartošové (8:13, 8:19), výsledkem byl šternberský debakl 11:25.

„Jsme rádi, že jsme tady neztratili ani set, protože zápasy po Vánocích v roli favorita mohou být různé. Měli jsme problémy po cestě a jsme rádi, že jsme mohli zahájit utkání o patnáct minut později,“ hodnotil stručně jednoznačný průběh trenér Dukly Libor Gálík.

„Do utkání jsme vstoupili celkem bojovně, v prvním setu holky makaly a celkem se jim dařilo. Jenže jejich energie začala postupně upadat, soupeř nás začal přehrávat, a to výrazně především útokem a na přihrávce,“ řekl domácí kouč Jan Drešl.

V pátek 15. ledna se Šternberk v rámci 7. ligového kola představí na palubovce dalšího velkého favorita, týmu VK Brno. Hrát se bude od pěti hodin odpoledne.

TJ Sokol Šternberk - VK Dukla Liberec 0:3 (-21, -18, -11)

Rozhodčí: Kavala, Možnár

Čas: 65 minut

Diváků: 0

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Z. Látalová, Vyjídáková.

Liberec: Kohoutová, Ovečková, Šulcová, Trnková, Kvapilová, Svobodová, libero Dostálová. Střídaly: Jemelinová, Šotkovská, Bartošová.